Ріпак

На сьогоднішній день озимий ріпак є одним із найприбутковіших культур, а також є хорошим попередником у сівозміні.   Середня врожайність ріпаку  в Україні є нижчою ніж в європейських країнах. Для отримання високого врожаю необхідно дотримуватись чіткої технології вирощування даної культури. 

Вчасне та високоякісне виконання польових робіт в поєднанні з мінеральним живленням, яке повинно включати в себе також і мікроелементи та якісний насіневий матеріал, є запорукою отримання високих врожаїв. 

Важливішим періодом вегетації озимого ріпаку для формування стійкості до низьких температур, загартовування а пізніше і формування гарного врожаю є осінь. Оскільки восени відбувається проростання насінини, сходи, утворення справжніх листків, розетки та закладання генеративних органів, то потрібно вміло продумати і збалансувати мінеральне живлення. Близько 70% коренів на цій культурі формується з осені, тому оптимальне живлення сприяє потужному розвитку рослини, нагромадженню білків та цукрів, що буде сприяти вдалій перезимівлі .

Тому рослину потрібно забезпечити легкодоступними формами макро- та мікроелементів ще з осені. Загальновідомо, що Фосфор та Калій потрібно вносити під основний обробіток, а от Азотом здебільшого краще підживлювати при відновленні вегетації (коли рослина найбільше його потребує), і в період бутонізації.

Ми рекомендує вносити під основний обробіток такі продукти, як суперфосфат (100-250кг/га), Вігор-S (100 кг/га) . ТАРНОГРАН R-з бором(200-700 кг / га).

В період  формування листової розетки озимий ріпак активно накопичує вуглеводи. Для кращого проходження синтезу нуклеїнових кислот в цей період потрібно підживлювати культуру борними добривами БОР (1 л / га), а також ІНТЕРМАГ-ОЛІЙНІ (2 л / га). Для кращого проходження фотосинтезу рекомендується додавати в бакову суміш Сульфат магнію в кількості  (5-10 кг/га).

Весною, під час формування стебел, потрібно користуватись такими добривами, як Сульфат магнію гранульований  (80-120кг/га), ІНТЕРМАГ-ОЛІЙНІ (2 л / га), ІНТЕРМАГ-БОР  (1 л / га). ;МИКРОХЕЛАТ Mn-13 в кількості (1 кг / га )та стимулятор росту ТИТАН (0.2 л / га). Такими добривами необхідно користуватись і в фазу бутонізації, що значно покращить цвітіння і матиме прямий вплив на олійність а саме: ОЛІЙНІ (2 л / га.) ;БОР (1 л / га ) та ТИТАН (0.2 л / га.).

.