Кожен агроном добре знає, що найбільшу врожайність і якість продукції не можна отримати, пропускаючи або несвоєчасно виконуючи хоча б один агротехнічний захід. Всі вони в комплексі (засоби захисту рослин, добрива для грунтового та позакореневого підживлення) дають позитивний ефект лише тоді, коли витримані технологічні операції з підготовки грунту, забезпеченню мінерального живлення, термінах і глибині посівів, якості насіння, температурно-погодних умов тощо.

Згідно з законом збереження енергії рослини не можуть будувати своє тіло “з нічого”: для цього їм потрібні елементи живлення.

Для нормального росту і розвитку, окрім вуглецю (С), водню (Н) та кисню (О), які рослина отримує з повітря та води, рослинам також необхідні:

  • макроелементи: азот (N), фосфор (Р), калій (К), кальцій (Са), магній (Mg), сірка (S);
  • мікроелементи: залізо (Fe), марганець (Mn), цинк (Zn), мідь (Cu), бор (B), молібден (Mo), хлор (Cl), натрій (Na), кремній (Si), кобальт (Co), алюміній (Al) та деякі інші елементи живлення.

Всього у рослині знаходиться близько 80 хімічних елементів. Їх дефіцит або недоступність через погодно-кліматичні умови призводить до зниження не лише кількості, але і якості врожаю.

Спеціалістами INTERMAG при підтримці європейських НДІ та агрономів-практиків створений цілий ряд комплексних програм з позакореневого підживлення сільгоспкультур, частина з яких публікується на нашому сайті.

Коментарі не дозволені.